תהליך בניית אתר

בניית אתר היא עולם ומלואו – ויש סיבה לכך

תהליך בניית אתר הוא ארוך ומורכב מהרבה שלבי ביניים. החשיבות של גורם מקצועי אשר מלווה בניית אתר היא עצומה, וניתן לראות את הביטוי שלה בכל דבר באתר, החל מהעיצוב ועד לתוכן ולבאנרים של הפרסום. אבל מה הדברים החשובים ביותר בזמן בניית אתר?

על מה צריך לשים לב כאשר מתחילים בניית אתר?

ראשית, ישנו עניין המחקר. כל בניית אתר טוב מתחילה בהגדרות של הלקוחות וקהל היעד ובהיכרות עם אתרים דומים בתחום. ללא מחקר לא ניתן למצוא את הקול הייחודי של האתר שלנו, וסופנו ללכת לאיבוד בין שלל האתרים האחרים שקמים בכל יום. במהלך המחקר כדאי להתייעץ עם מומחים בעלי ניסיון ולקבל כל הזמן חוות דעת נוספת, לפני שמתחילים בניית אתר ובמהלך העבודה השוטפת.

בנוסף, ישנו עניין חשוב לא פחות והוא העיצוב. בניית אתר חייבת לקחת בחשבון שיקולי עיצוב ואסתטיקה על מנת לייחד ולבדל את האתר מאתרים אחרים – מתחרים ומקבילים. יש לאפיין אותו בצורה הנכונה. בניית אתר מתחילה רק לאחר שגם הרכיב הקטן ביותר אופיין לעומק. בנקודה הזו הנוכחות של טכנאים ומפתחים בעלי מקצוע וניסיון חשובה ואפילו קריטית. בניית אתר ללא אפיון מקצועי כמוה כבזבוז משאבים וכסף. לאחר מכן ישנם עניין טכניים, כמו GUI.

למעשה, מדובר על ממשק המאפשר למשתמש לשנות ו"לתקשר" עם תוכנות שונות לניהול האתר. גם אם אתם יודעים איך האתר שלכם צריך לעבוד ומה הכי מתאים לכם, התעסקות עם GUI בלי להבין לעומק את המשמעות וללא איש מקצוע צמוד לא תביא אתכם רחוק. בכל הנוגע אל בניית אתר, גם העניין הטכני של הבניה עצמה יכול להעיק ולגזול זמן יקר, כאשר לא עושים זאת בצורה הנכונה ובליווי הגורמים המתאימים. חשוב לזכור גם, כי בניית אתר ממשיכה לאחר שהאתר עצמו הוקם. בניית אתר שלא תיקח בחשבון את התוכן שיהיה בו בעתיד לא תשרת אתכם נכונה.

בניית אתר ממשיכה הרבה אחרי שהאתר באוויר

נושא אחר שחשוב להתייחס אליו בזמן בניית אתר הוא האופטימיזציה למנועי החיפוש. בניית אתר חייבת להיות בצורה כזו, שכבר מהיום הראשון האתר יופיע במקומות בולטים במנועי חיפוש, כי אחרת לא תהיה שום גישה אליו. הרבה אנשים לא יודעים, אבל מדובר על צורה מסוימת של בניית אתר, וחשוב לבצע אותה בצורה מקצועית כדי להשיג את המטרה.

לבסוף ישנו עניין השיווק: בניית אתר, ללא גורם מבוסס שמכיר את השוק ויכול לשווק את האתר שלנו, לא תגיע אל קהל יעד ולקוחות חדשים.

נסכם ונאמר, כי בניית אתר היא עניין מסובך ומורכב, ולכן כדאי להשאיר אותו למקצוענים בלבד!

...Loading...