בניית אתרים חינם

בניית אתרים חינם עולה בסוף ביוקר

האפשרות לבצע בניית אתרים חינם קוסמת בעיקר לעיני חברות קטנות שמעוניינות לייצר חזות מיידית ומהירה, אך בטווח הרחוק היא אינה משתלמת. היתרון הברור והבולט של בניית אתרים חינם היא כמובן העלות, ועבור חברות או גורמים מסוימים מדובר על פיתרון אידיאלי. כולם הרי רוצים ייצוג באינטרנט, והאופציה של בניית אתרים חינם קוסמת להם באופן הבולט ביותר. אולם עבור חברות שמבקשות ליצור תדמית קצת יותר איכותית, בניית אתרים חינם היא לא באמת אפשרות ריאלית.

מה החסרונות של בניית אתרים חינם?

החסרונות של בניית אתרים חינם מתחילה ברגע בו נזקקים לתמיכה. כמו שירות ביטוח, שמתקבל רק דרך הטלפון ומתגלה כלא יעיל לאחר תאונות, כך גם בניית אתרים חינם הופכת למטרד ברגע שנתקלים בבעיות. בניית אתרים חינם היא אקט מצוין כשמעוניינים להקים את האתר, והופכת לפחות נעימה כשצריך לתפעל אותו ולטפל בבעיות.

באמצעות בניית אתרים חינם לא ניתן לקבל תמיכה טכנולוגית, והכלים באמצעותם ניתן לשדרג או לשפר את האתר הם מאוד מוגבלים. חיסרון בולט נוסף של בניית אתרים חינם הוא התבנית בה הם מגיעים. בניית אתרים חינם מחייבת את בעלי האתר לפעול בפורמט קבוע מראש, מה שמביא להקמתם של עשרות אתרי אינטרנט של חברות שונות, אשר נראים בסופו של דבר אותו דבר בדיוק. בניית אתרים חינם מחייבת את האתר לעיצוב של תבנית מסוימת, ולא ניתן לייצר בידול עבור קהל הגולשים והלקוחות.

חיסרון אחר של בניית אתרים חינם קשור אל הנושא הטכנולוגי. המורכבות של אתרי אינטרנט, כפי שהם מופיעים כיום, גדולה בהרבה מבעבר. בניית אתרים חינם צריכה להיות מופקדת בידיים מקצועיות על מנת להשיג תוצאות טובות, ולכן בהרבה מקרים כדאי לפנות לחברה חיצונית ולישון בשקט בלילה....

אילו פלטפורמות קיימות?

כדי לבצע בניית אתרים חינם ישנם מספר פלטפורמות פופולאריות. JOMLA למשל היא מערכת ניהול תוכן המופצת בקוד פתוח, ומאפשרת לנהל באופן שוטף אתרי אינטרנט גם בשפה העברית. המערכת מחולקת לחלק אחורי ולחלק קדמי, ופועלת בעיקר בעזרת תוספות שונות שמייצרים הגולשים. מערכת נוספת היא WORDPRESS, ובה משתמשים הרבה מאוד בלוגרים ברחבי העולם. גם זו מערכת קוד פתוח, המאפשרת להקים דומיין בכל שם שתרצו. בנוסף, המערכת מגיעה עם מספר ערכות עיצוב ותוספים בעברית.

תנו למקצוענים לעשות את העבודה

בשורה התחתונה, בניית אתרים חינם אינה מתאימה לכל אחד. אם ברצונכם ליצור אתר שמשאיר רושם ומצליח להגדיל את מחזור המכירות, פנו לחברה מקצועית ובעלת ניסיון כמו UCO ותוכלו להיות בטוחים שאתם בידיים הנכונות.

...Loading...